Mardin Roj

Müfettişler suç duyurusu yaptı: Kayyım yönetimindeki Mardin’de usulsüzlük ve yolsuzluk operasyonu

Müfettişler suç duyurusu yaptı: Kayyım yönetimindeki Mardin’de usulsüzlük ve yolsuzluk operasyonu
  • 1 Temmuz 2020 15:23 | Son Güncellenme: 1 Temmuz 2020 15:24

Kayyım yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde incelemelerini tamamlayan müfettişler, çok sayıda üst yönetici hakkında usulsüzlük ve yolsuzluk nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Belediyede daire başkanları da görevden alındı.

Kayyım yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın merkeze çekilmesinin ardından başlayan müfettiş incelemesi tamamlandı. Yapılan incelemelerde çok sayıda usulsüzlük ve yolsuzluk tespit edildiği öğrenildi. Tespitler sonucunda müfettişler, çok sayıda üst düzey yöneticisi hakkında Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Hakkında suç duyurusu yapılanlar arasında doğrudan önceki kayyım Mustafa Yaman tarafından görevlendirilen isimlerin de olduğu bilgisine ulaşıldı.

Müfettişlerin suç duyurusunda bulunduğu isimlerden biri 26 Haziran’da görevden alınan Genel Sekreter Abdullah Yenigün. Yenigün’ün yerine Adana’da Vali Yardımcısı olarak görev yapan Murat Süzen atanmıştı.

Mezopotamya Ajansı’nın (MA) karıştığı usulsüzlükleri belgeleri ile birlikte yayımladığı Kent AŞ. Yönetim Kurulu Başkanvekili Zeyni Teker de görevinden alındı.

Teker’in yanı sıra görevden alınan bir diğer isim yine karıştığı usulsüzlükleri MA’nın gündeme getirdiği Kırsal Yollar Daire Başkanı Dinan Yıldırım.

Bu isimlerin yanı sıra Mali Hizmetler Daire Başkanı Adnan Kaya ile Destek Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Erkan’ın da görevlerinden alındığı öğrenildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ