Mardin Roj

Mithat Sancar: Kürt-Türk çatışması yok, ırkçı zihniyet var

Mithat Sancar: Kürt-Türk çatışması yok, ırkçı zihniyet var
  • 31 Temmuz 2021

HDP eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Konya’da katledilen Dedeoğlu ailesinin cenaze törenine katıldıktan sonra yaptığı açıklamada “Sorun ırkçı zihniyet ve halklar arasındadır” dedi.

 

 

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Konya’da ırkçı saldırıda katledilen Dedeoğlu ailesinden 7 kişinin cenazesine katıldıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sancar, şu mesajları verdi:

 

 

“Elbette ortada Kürt-Türk çatışması yoktur. Sorun ırkçı zihniyet ve halklar arasıdır. Sorun Kürtlere yönelik ırkçı politikalardır. Bu politikalar iktidardan medyaya her alanda işletilmektedir. Biz halkların eşitliğini savunuyoruz. Bunun gündeminde de mutlaka adalet olmalıdır. Adalet olmadan birlikte yaşamı zehirleyecek politikaları yürütme imkanları olacaktır. Biz bunu sonuna kadar savunuyoruz. Ortada halklar arası sorun var diyenler, bu sorunu yaratan ırkçı politikalar, uygulamalar, tahrik ve kışkırtma yönetimidir. Dünden beri acımız bu kadar derinken, yandaş medyanın her kanalında bu devam ediyor. Bu ülkede halkların eşit birlikteliğini, demokrasi ve barış içinde birlikte yaşamasını en güçlü savunan bizleriz. Bu ülkede halklar arasında birlikteliğini kurmakta kararlıyız. Eğer hakikati arıyorsanız, katledilen insanlarımızın akrabalarına, komşularına sorun, 12 Mayıs’ta gerçekleşen ilk saldırıdan sonra alınan ifadelere bakın.” (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ