Midyat’ta HDP ilçe yöneticisi plakasız araçlarla takip edildi, sözlü tacize uğradı

Midyat’ta HDP ilçe yöneticisi plakasız araçlarla takip edildi, sözlü tacize uğradı
  • 8 Ekim 2020 10:50 | Son Güncellenme: 9 Ekim 2020 12:38

Yaklaşık bir haftadır hem polisler tarafından takip edilen hem de plakasız araçlar tarafından sözlü tacize uğrayan HDP Midyat İlçe Yöneticisi Şirin Çelebi, şahıslara dair çektiği fotoğraflar ile birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) yönelik gözaltı ve tutuklamaların yanı sıra üyelerine yönelik son zamanlarda takip ve taciz söz konusu. Bunlardan biri de Mardin’in Midyat ilçesinde yaşandı. Yaklaşık bir haftadır plakasız araçlar tarafından takip edilerek sözlü tacize uğrayan HDP Midyat İlçe yöneticisi Şirin Çelebi yaşadıklarını ajansımıza anlattı.

Plakasız motosikletlerle takip ve taciz

Devletin bu yöntemle özellikle kadınları hedef aldığını, ancak yaşadıklarına karşı sessiz kalmayacağını söyleyen Şirin, polisler tarafından sürekli takip edildiğini ve bu durumun günlerdir devam ettiğini belirtti. Şirin polis takibinin yanı sıra plakasız araçların yaşadığı mahalleye gelerek kendisini sözlü olarak taciz ettiğini kaydetti. Şirin, tacizin iki defa farklı yerlerde tekrarlandığını ifade ederek, “Son dönemlerde farklı zamanlarda yapılan baskı ve gözaltı dışında yaşanan kaçırma olayları üzerinden yaklaşık bir haftadır ben de buna benzer bir olay yaşıyorum. Bir hafta önce mülteci görünümü olan ve plakasız motosikletle iki kişi tarafından takip edilip sözlü tacize uğradım. Başta yaşanan durumu sıradan, anlık bir şey olduğunu düşündüm. Fakat bu sabah yeniden aynı olayla karşılaştım. Aynı şahıslar tekrar önümden geçerek sözlü taciz ederek bana hakaret etmeye başladılar. Ondan sonra ben bağırarak etrafıma insanları topladım. İki defadır yaşanan bu durumun nedenini bilmiyorum” dedi.

‘Savcılığa suç duyurusunda bulunacağım’

Savcılığa giderek kendisini takip eden ve tacize maruz bırakan plakasız motosiklet sürücüleri hakkında suç duyurusunda bulunacağını kaydeden Şirin, “Şahısların fotoğraflarını çektim. En kısa zamanda savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Olayın üzerinde duracağım ve sonuna kadar takipçisi olacağım. Ben de diğer arkadaşlarım gibi kaçırılıp tehdit edilmek istemiyorum. Bu takip ve plakasız araçtaki şahısları teşhir edip şikayette bulunacağım. İlçede zaten evimden çıkıp dönene kadar her an takip ediliyorum” ifadelerini kullandı.

‘Bizi sindiremeyecekler’

Devletin özellikle kadınları hedef aldığına dikkat çeken Şirin, “Yaşadığım ilçede iki kadın olarak parti çalışmaları yapıyoruz. Özellikle de kadınları hedef alıp bizi baskı altına alacaklarını sindireceklerini düşünüyorlar. Ama biz asla birbirimizden vazgeçmeyeceğiz. Onların ne takipleri ne de tacizleri bizi korkutamaz. Bu tehdit ve takip etmelerin sonu kesilmeyecek biliyorum ama bizim bunlar karşısında çalışmalarımız da durmayacak” diye konuştu. (Jinnews)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ