Mardin Roj

Midyat Kaymakamlığından utandıran paylaşım ile ilgili utandıran açıklama

Midyat Kaymakamlığından utandıran paylaşım ile ilgili utandıran açıklama
  • 07 Aralık 2021

Midyat Kaymakamlığı, tepki çeken fotoğrafa dair yaptığı açıklamada paylaşımın çarpıtıldığını savundu, Suriyeli vurgusu yaptı.

 

Midyat Kaymakamlığı tarafından işsiz olduğu için ayakkabı boyacılığı yapmak zorunda kalan yatalak eşi ile 5 çocuğuna bakan Süreyya E.’ye Kaymakam Ahmet Solmaz tarafından ayakkabı boya kutusu hediye edilmesi ve sanal medyada fotoğrafının paylaşılması tepki toplamıştı. Kaymakamlık, tepkiler üzerine paylaşımı silerken, olayın medyada yer alması üzerine yazılı açıklama yaptı.

Midyat Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada ayakkabı boya kutusunun yenilenmesinin ailenin talebi olduğu iddia edilerek, paylaşımın çarpıtıldığı savunuldu. Kaymakamlık paylaşımında kadının Suriyeli olduğunun vurgulanması dikkat çekti.
Kaymakamlık açıklaması şu şekilde; 
“Geçimini ayakkabı boyacılığı ile sağlayan Suriyeli kardeşimiz S.E. ve eşi ile ilgili çıkan haberler üzerine Kaymakamlığımızca aile ile irtibata geçilmiş, ihtiyaçları sorulmuş, ayakkabı boyacılık tezgahının yenilenmesi talepleri üzerine bu yerine getirilmiştir. Tamamen iyi niyetli olarak gerçekleşen bu durumun fotoğrafının belirli çevrelerce çarpıtılması hem Suriyeli kardeşimiz S.E. ve ailesini hem de bizleri derinden üzmüştür.” (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ