Mardin Roj

Midyat Kaymakamlığı tepki çeken paylaşımı sildi

Midyat Kaymakamlığı tepki çeken paylaşımı sildi
  • 07 Aralık 2021

Midyat Kaymakamı, işsiz olduğu için sokaklarda ayakkabı boyacılığı yapan kadına boya kutusu hediye etti. Sanal medyada paylaşılan fotoğraf tepki çekti. 

 

Mardin’in Midyat ilçesi Dörtyol mevkisinde yatalak eşi ile 5 çocuğuna bakan Süreyya E. isimli kadın iş bulamayınca ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlamaya başladı. Süreyya E.’nin durumunun medyada yer almasından sonra Midyat Kaymakamı Ahmet Solmaz, tarafından Kaymakamlığı çağrılan kadına Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla erzak yardımı yapıldı. Kaymakam tarafından kadına bir de ayakkabı boya kutusu hediye edildi. Bir de Kaymakam Solmaz tarafından kadına plaket verildi.

 

Kaymakamlık sanal medya hesaplarından Kaymakam Ahmet Solmaz’ın kadına plaket  verdiği fotoğrafı paylaştı. Fotoğrafta hediye diye verilen boya sandığı da görüldü.

 

Kaymakamlık sanal medya hesaplarından yapılan paylaşımda “Helal lokma peşinde. Midyat Dörtyol’da ailesinin geçimini sağlamak için ayakkabı boyacılığı yaparak 5 çocuğuna bakmaya çalışan 36 yaşındaki  Süreyya E.’nin ihtiyaçları Kaymakamımız Ahmet SOLMAZ tarafından giderildikten sonra kendisine boya sandığı da hediye edildi” denildi.

 

Paylaşım birçok sanal medya mecrasında da olduğu gibi paylaşıldı. Sanal medya kullanıcıları paylaşıma tepki gösterdi.

 

Tepkiler üzerine Kaymakamlığa ait sanal medya hesapları fotoğraf ve haberleri kaldırdı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ