Mardin Roj

MHP, Bahçeli sonrasına hazırlanan 7 ismi ihraç etti

MHP, Bahçeli sonrasına hazırlanan 7 ismi ihraç etti
  • 24 Eylül 2021
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “camiamız içinde fitne ve tefrika üretmek için çaba sarf etmişlerdir” diyerek 7 kişiyi ihraç ettiklerini söyledi. 
MHP Merkez Disiplin Kurulu, Devlet Bahçeli sonrasına hazırlanan ve gelecekte parti lideri olarak görünen Atilla Kaya ile birlikte Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Suat Başaran ve Tahsin Eren’in parti üyeliğinden çıkarılmasına karar verdi.
Kararı duyuran MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “MHP üyesi olup geçmişte partimizin saflarında görev alan, ancak daha sonra liyakatsizlikleri sebebiyle teşkilatlarımızdan ayıklanan bazı isimler; son yıllarda hemen her kurultay öncesinde veya her seçim döneminde ortaya çıkarak camiamız içinde fitne ve tefrika üretmek için çaba sarf etmişlerdir” dedi.
‘MHP ALEYHİNDE FAALİYET’
Yalçın, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Bu gibiler, MHP’ye üyelikleri sürerken; gittikleri çıkar mahfillerinde, merdiven altı ve taşeron oluşumlarda hala MHP aleyhinde faaliyet göstermektedir. Kerameti davanın mehabetinde değil, kendilerinde gören ve egolarına yenik düşen söz konusu tefrika ve fitne bağımlıları için, partimizce yasa ve tüzük kurallarının işletilmesi kaçınılmaz hale gelmiştir.”
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ