Mêrdîn’de oylar AKP-MHP’ye fazla, Yeşil Sol Parti’ye eksik yazıldı

Mêrdîn’de oylar AKP-MHP’ye fazla, Yeşil Sol Parti’ye eksik yazıldı
  • 17 Mayıs 2023 13:22
Mêrdîn’de AKP ve MHP’ye fazla oyların yazıldığı, Yeşil Sol Parti’nin oylarının ise hem eksik hem de başka partilere yazıldığı belirlendi.
2023 Seçim tutanakları ile Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Siyasi Partiler portalına yapılan girişlerin karşılaştırmasının devam ettiği Mêrdîn’de Yeşiller Sol Partisi’nin (Yeşil Sol Parti) oylarının eksik ya da başka partilere yazıldığına dair yeni tespitler yapıldı. Aynı zamanda kimi sandıklarda AKP’ye fazla oy girişlerinin yapıldığı tespit edilirken, söz konusu sandıklara itirazlar yapıldı.
Edinilen bilgilere göre; Artuklu ilçesinde 1012 Nolu Sandıkta Yeşil Sol Parti’nin 111 olan oyu sisteme 100 olarak girildi. AKP’nin ise 85 olan oyu sisteme 135 olarak kaydedildi.
Yine Artuklu ilçesinde kurulan 1217 Nolu Sandık sonucunda Yeşil Sol Parti’nin 114 olan oyu sisteme 91 olarak kaydedilirken, AKP’nin 96 olan oyu sisteme 107 olarak kaydedildi. Aynı sandıkta MHP’nin 17 olan oyu sisteme 30 olarak kaydedilirken, diğer partilerin oylarının da girişlerinin eksik yapıldığı görüldü.
171 OY SIFIRLANDI
Nisêbîn ilçesi Kertwene (Duruca) mahallesinde kurulan 1106 Nolu sandıkta da; Yeşil Sol Parti’nin 171 olan oyu MHP’ye yazılırken, Yeşil Sol Parti’nin oyu ise sıfır olarak gösterildi. Aynı tutanakta CHP’nin aldığı 20 oy ise Güç Birliği Partisi’ne kaydedildiği tespit edildi.
219 OY HKP’YE YAZILDI
Qoser (Kızıltepe) ilçesi Fırat Mahallesinde kurulan 1203 Nolu sandıkta da Yeşil Sol Parti’nin 219 olan oyunun Halkın Kurtuluş Partisi’ne (HKP) yazıldığı tespit edildi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ