‘Mercek düzeneği’ ile araziyi ateşe verdiler

‘Mercek düzeneği’ ile araziyi ateşe verdiler
  • 14 Haziran 2023 12:53

Mêrdîn’de geçtiğimiz gün “zaman ayarlı” bombaya benzetilen bir düzenekle yakılan buğday tarlasının ardından bu kez mercek düzeneği ile tarlanın ateşe verildiği ortaya çıktı.

Mêrdîn’de buğday hasadının başlaması ile birlikte buğday tarlalarında peş peşe yangınlar çıkmaya başladı. Oluşan yangınlarda dikkat çeken durumlar ortaya çıkarken, geçtiğimiz günlerde Nisêbîn (Nusaybin) ilçesinde “zaman ayarlı bomba” görünümü verilen bir düzenek ile bir buğday tarlası ateşe verildi. Köylülerin fark etmesi üzerine alevlerin yayılması önlenirken, bugün de Qoser (Kızıltepe) ilçesinde benzer bir olay yaşandı. Qoser ilçesine bağlı kırsal Tiltiêmkê (Doyuran) Mahallesi’nde bir buğday tarlasında yangın çıktı. Çıkan yangın itfaiye ekiplerinin ve köylülerin müdahalesi sonucu kontrol altına alınırken, 50 dönümlük arazi küle döndü.

Yanan buğday tarlasında inceleme yapılırken, yangının çıkış noktasında mercek ile ateş yanmasını sağlayan bir düzeneğe rastlandı. Olayla ilgili Jandarmaya haber verilirken, düzeneğin kim ya da kimler tarafından kurulduğu anlaşılamadı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ