MEBYA-DER: Ailelerin desteği ile amacımıza ulaşabiliriz

MEBYA-DER: Ailelerin desteği ile amacımıza ulaşabiliriz
  • 18 Kasım 2020 13:16 | Son Güncellenme: 18 Kasım 2020 13:17

MEBYA-DER Mardin Şube Eşbaşkanı Netice Kalkan, “Ailelerimiz bize ulaşsın. Çünkü Ailelerin dayanışması ve paylaşımları ile derneğimiz amacına ulaşabilir” diyerek kentte yaşayan ve çocuklarının cenazesini arayan ailelere çağrıda bulundu.

Mezopotamya Beşiğinde Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği (MEBYA-DER) Mardin Şubesi gerçekleştirdiği 1’inci olağan kongresinin ardından çalışmalarına hız verdi. Kentte çocuklarının cenazelerine ulaşamayan ailelerle iletişime geçen dernek çalışanları, ailelere hukuki ve manevi destek veriyor. Derneğin amacına ailelerin desteği ile ulaşacağını söyleyen MEBYA-DER Mardin Şube Eşbaşkanı Netice Kalkan kentte bulunan ailelere kendilerine ulaşma çağrısında bulundu.

‘Değerlerimize sahip çıkmak için buradayız’

Değerlerine sahip çıkıp cenazelerini alamayan ailelere destek vereceklerini söyleyen Netice, “MEBYA-DER’den öncede kurumlarımız vardı ve bu kurumlarımız hukuksuz bir şekilde kapatıldı. İktidar bu süreçte kendini baskılarla ayakta tutmaya çalışıyor. Kendi değerlerini korumak isteyen ve buna karşı çalışıp dik duran insanları susturmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Biz de değerlerimize sahip çıkmak için buradayız ve bu anlamda elimizden gelen bütün çalışmaları yapacağız. Bize de saldırılar ya da baskılar oluyor ama biz aynı kararlılıkla kendimizi savunacağız. Bütün engel ve saldırılara rağmen çalışmalarımızı devam ettireceğiz” diye belrtti.

‘Maddi manevi birbirimize destek olacağız’

Çalışmaları kapsamında ailelerin kendileri ile iletişim halinde olması gerektiğini dile getiren Netice, “Biz bütün cenazelerimizi alana kadar topraklarımızda yas bitmeyecek. Bu yasın bitmesi için de biz her daim ailelerimizin yanında olacağız. Kendi topraklarında defin edilmek ya da ailesine yakın olmak herkesin hakkı ve isteği. Bu haklar ve ailelerin talepleri için maddi ya da manevi her anlamda hazır olacağız. Bu anlamda da herkesi değerlerine sahip çıkmaya ve dernekle dayanışmaya çağırıyoruz. Mardin’de ki ailelerimiz bizle her daim iletişim halinde olsun. Cenazelerini arayan ya da alamayan aileler bize ulaşsın. Bizi ayakta tutacak ve güç verecek olan bu birlik ve dayanışmadır” şeklinde konuştu. (Jinnews)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ