Mardin Roj

Mazot fiyatı uçtu destek açıklanmadı: Çiftçi nasıl ekim yapsın?

Mazot fiyatı uçtu destek açıklanmadı: Çiftçi nasıl ekim yapsın?
  • 19 Ekim 2021

Gübre fiyatlarından sonra mazot fiyatına da peş peşe zamlar geldi. Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi, “Çiftçi nasıl ekim yapsın” diye sordu.

 

Yeni yılın yaklaşması ile birlikte giyimden, gıdaya, mazottan gübreye, doğalgazdan benzine, elektrikten işçiliğe kadar her şeye peş peşe zamlar geldi. Gelen zamlar yurttaşın belini bükerken, çiftçiler de ne yapacaklarını bilemez duruma düştü. Gübre fiyatları neredeyse 3’e katlanan Türkiye’de mazot fiyatına da arka arkaya gelen zamların devam edeceği endişesi yaşanıyor. Döviz kurlarındaki yükseliş başta çiftçiler olmak üzere herkesi tedirgin ediyor.

 

Yükselen girdi maliyetlerine karşın tarım sektöründe çiftçiye verilecek destek ise henüz açıklanmadı. Çiftçi belirsiz olan destekler nedeniyle belirsiz bir sezon geçirirken çiftçiler sosyal medya hesaplarından duruma tepki gösterdi.

 

Tepki gösterenler arasında bulunan Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi, sosyal medya hesabından “Gübreden sonra mazota da zam üstüne zam. İki günde 64 kuruşluk zamla mazotun litresi 8,24 lira ile benzini geçti. Çiftçiye mazot desteği açıklanmadı. Çifçi Nasıl Ekim yapsın” diye sordu.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ