Mardin Roj

Mazlum Abdi, Washington Post’a konuştu

Mazlum Abdi, Washington Post’a konuştu
  • 01 Eylül 2021

QSD Genel Komutanı Mazlum Abdi, ABD’li yetkililerin Suriye’deki politika ve konumlarında değişiklik olmayacağını kendilerine aktardığını belirterek, sözlerin tutulması durumunda bölgede istikrarın hakim olmasını beklediklerini söyledi. 

Washington Post, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Merkez Komutanlığı Başkanı General Kenneth F. McKenzie ve Yakın Doğu İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Joey Hood’un Kuzey ve Doğu Suriye’de temaslarının ardından Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Genel Komutanı Mazlum Abdi ile görüştü. Washington Post Bağdat Büro Şefi Louisa Loveluck’a konuşan Abdi, Joe Biden yönetiminin göreve başlamasının ardından ABD ile ilişkilerin düzeldiğini belirterek, sözlerin tutulması durumunda Kuzey ve Doğu Suriye’de göreli istikrarın hakim olmasını beklediğini söyledi.
ÇATIŞMA RİSKİ UYARISI
ABD’li yetkililerin son dönemde kendilerini ziyaret ettiğinde Suriye’deki politika ve konumlarında hiçbir değişiklik olmayacağını aktardığını belirten Abdi, “Bölgemizin taraflar arasında bir çatışma alanı olmasını istemiyoruz. Diğer tarafları saldırıdan kaçınmayı ve olayları tırmandırmamaya çağırıyoruz” dedi.
Abdi, DAİŞ’in tehditlerinin sürdüğünü ve yakalanan DAİŞ’lilerin tutulduğu merkezlerle ilgili endişelerini dile getirdi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ