Mardin Roj

Mardinli tutuklunun koğuşunda verem salgını!

Mardinli tutuklunun koğuşunda verem salgını!
  • 25 Kasım 2020

Şakran T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutsak Delil Tekin ile görüşen ablası Vesile Tekin, cezaevinde Covid-19 ile beraber verem salgının da söz konusu olduğunu iddia etti.

Cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerindeki artışa her gün bir yenisi ekleniyor. İhlallerin yanı sıra koronavirüs (Covid-19) salgını da endişelere yol açıyor. Mart ayında ilk vakaların ortaya çıkmasının ardından tedbirlerin yeterince alınmadığı cezaevlerinde hem tutsaklar hem de yakınları tedirgin.

Şakran T Tipi Cezaevi’nde tutulan Delil Tekin’in ailesi, cezaevinde Covid-19 salgının yanı sıra verem salgını söz konusu olduğunu ileri sürdü. Delil’in ablası Vesile Tekin, cezaevi idaresinin yaşanan duruma karşı bir önlem almadığını ifade etti.

‘Cezaevi önlem almıyor’

Vesile, cezaevinde yaşanan durumu şu sözlerle dile getirdi: “Kardeşim son görüşmede aradığında sesi tedirgin geliyordu. Bana cezaevinde virüsün yanı sıra verem hastalığının da yayıldığını söyledi. Buna karşı da cezaevi hiçbir şekilde önlem almıyor, hatta bu hastalıkların olduğunu saklıyormuş. Kendileri virüs için hijyen malzemesi talep ettiğinde de onlarla vermiyorlar. Cezaevi önlem almıyor ve tutsakların önlem almasına da izin vermiyor. Onlar orada biz burada tedirginlik içerisinde yaşıyoruz. Hepsinin canı tehlikede ama kimse bir şey yapmıyor. Cezaevi için önlem alınsın. Milletvekilleri ya da avukatlar böyle bir durum varsa araştırsın.” (Jinnews)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ