Mardinli kadınlar şiddete karşı balon uçurdu

Mardinli kadınlar şiddete karşı balon uçurdu
  • 24 Kasım 2019 15:00

Mardin Şahmaran Kadın Platformu 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında katledilen kadınların fotoğraflarını mor balonlara bağlayarak gökyüzüne uçurdu.

Mardin Şahmaran Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında katledilen kadınların fotoğraflarını mor balonlara takarak gökyüzüne uçurdu. KESK Mardin Şubeler Platformu’nda yapılan etkinliğe çok sayıda kadın katıldı. Kadınların balonlara takarak gökyüzüne uçurduğu fotoğraflar arasında Hevrîn Xelef, Emine Bulut ve Şule Çet gibi katledilen onlarca kadın bulunuyor.

‘Katledilen kadınlara mücadele sözü veriyoruz’

Balonları uçurmadan önce etkinliğe ilişkin açıklama yapan Platform üyesi Derya Etem, “Her gün birden fazla kadın katlediliyor. Bu kadınları katledenler de cezasızlık zırhıyla korunuyor. Biz bugün 25 Kasım öncesi katledilen kadınları anmak için böyle bir programda toplandık. Biz katledilen kadınlara söz veriyoruz. Onların mücadelesinden asla vazgeçmeyeceğiz. Onları katledenlerin de bir an önce cezalandırılması için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Konuşma sonrası kadınlar ellerindeki mor balonları gökyüzüne uçurdu. Balonlardan sonra şube binasına geçen kadınlar burada “Yarım ay” filmini izledi. (Jinnews)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ