Mardin Roj

Mardinli Barış Anneleri’nden operasyonlara tepki

Mardinli Barış Anneleri’nden operasyonlara tepki
  • 10 Eylül 2021
Barış Anneleri Mardin’de yaptıkları açıklama ile Federe Kürdistan Bölgesinde yaşayan Kürtlere seslenerek, operasyonlara karşı birlik çağrısı yaptı. 
Mardin Barış Anneleri Meclisi üyeleri, TSK’nin Federe Kürdistan Bölgesi’ne dönük saldırıları ile KDP’nin bölgede sürdürdüğü politikalara tepki göstermek amacıyla açıklama yaptı. HDP İl binası önünde yapılmak istenen açıklamayı polisler engellemek istedi. Barış Anneleri ile polisler arasında bu nedenle kısa süreli tartışma yaşandı. Polisin engelleme girişimine rağmen anneler açıklama yaptı.
Barış Annesi Perihan Altuğ yaptığı açıklamada polislerin engelleme girişimlerine tepki göstererek, “Amacımız barış ve birlik çağrısı yapmak. Bu yüzden burada toplandık ve sizde buna karşı olduğunuzu gösteriyorsunuz. Ama siz ne kadar engel olsanız da biz birlik için anneler olarak hep alanlarda olacağız” dedi. “Biz barış ile kazanacağız” diyen Altuğ, bölgedeki operasyonlara ve KDP’nin uygulamalarına karşı çıkılması gerektiğini belirterek, “Güney kürtlerine sesleniyorum. Siz de sesiniz yükseltin. Birlikte bir ses olalım. Birlikte birlik diyelim” ifadelerini kullandı.
Ardından konuşan Barış Annesi Besna Günay da, savaş istemediklerini, barış için çağrı yaptıklarını belirterek, çözüm çağrısında bulundu.
Açıklama sloganlar ile son buldu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ