Mardin Roj

Mardin’e yeni hakim ve savcılar atandı, bir savcının yeri değiştirildi

Mardin’e yeni hakim ve savcılar atandı, bir savcının yeri değiştirildi
  • 06 Ekim 2021

HSK’nin kararnamesi ile Mardin’e 2 yeni adli hakim atandı. Kızıltepe Adliyesinde bir savcı Van’a atanırken, bir savcı da Devrek’ten Kızıltepe’ye gönderildi. 

 

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararnamesiyle, adli ve idari yargıda 359 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. HSK Birinci Dairesi’nin 984 Sayılı Adli Yargı Kararnamesi ve 985 Sayılı İdari Yargı Kararnamesi, HSK’nin internet sitesinden açıklandı.

 

Kararnamelerle adli yargıda 334, idari yargıdan 25 hakim ve savcının görev yeri değişti. Mardin’de idari yargıda herhangi bir değişiklik yapılmadı. Ancak Adli yargıda 4 isim değişikliği yaşandı. Kararnameye göre; Karabük Hakimi olan Ramazan Furkan Kaya ile Gebze Hakimi olan Şeyma Filiz Şimşek Mardin’e atandı.

 

Ayrıca Devrek Cumhuriyet Savcısı olan Pınar Melisa Ağır da Kızıltepe Cumhuriyet Savcısı olarak atanırken, Kızıltepe Cumhuriyet Savcısı olan Esra Aydoğan ise Van Cumhuriyet Savcısı olarak atandı.

 

Kararnameye göre; İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’na atanırken, İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Mustafa Öztürk de İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na getirildi.

 

Kararnameyle ayrıca Ankara ve İstanbul’un da aralarında bulunduğu bazı illere yeni başsavcıvekili görevlendirmeleri yapıldı.

 

Bunlardan Ankara Cumhuriyet Savcısı Ali Ceyhun Ceylan Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’ne, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Raif Bıkmaz İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’ne, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Kurt İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’ne, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanı Bekir Şahiner İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’ne, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcıvekili Kenan Doğan İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’ne, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Başak Eryılmaz İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’ne ve Hakimler ve Savcılar Kurulu Kurul Başmüfettişi Hamit Çakmak Ankara Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine atandı.

 

Kararnameyle, İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı’na getirildi.

 

Kararnameyle atanan hakim ve savcılardan yeniden inceleme talebinde bulunmak isteyenler, tebligat yapılmasını beklemeksizin taleplerini 11 Ekim Pazartesi günü mesai bitimine kadar UYAP üzerinden gönderebilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ