Mardin Roj

Mardin’den isimler de var: 770 kişinin mal varlıklarına el konuldu

Mardin’den isimler de var: 770 kişinin mal varlıklarına el konuldu
  • 24 Aralık 2021

Resmi Gazetede yayınlanan karar ile Türkiye genelinde 770 kişi ve bir tüzel kişiliği olan şirketin mal varlıklarına el konuldu. 

 

Resmi Gazetede yayınlanan karar ile Türkiye genelinde 770 kişi ve bir tüzel kişiliği olan şirketin mal varlıklarına el konuldu. Mal varlıklarına El konulanlar arasında Mardinli isimler de yer aldı. Resmi Gazeteye göre mal varlıklarına El konulanlar, farklı farklı örgütlerde yer alan isimler oldu.

 

RESMİ GAZETEYE ULAŞIN

 

Buna göre PKK iddiasıyla; Midyat nüfusuna kayıtlı Gülseren Özdemir, Süleyman Güler, Nusaybin nüfusuna kayıtlı Necla Orhan, Mazıdağı nüfusuna kayıtlı Neval Hamitoğlu ve Savur nüfusuna kayıtlı Rukneddin Ceylan’ın mal varlığına el konuldu.

 

Yine Mardin nüfusuna kayıtlı Ümit Tekin’in de Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) iddiası ile mal varlığına el konuldu.

 

Ayrıca Midyat nüfusuna kayıtlı Cihat Tezel’in Gülen cemaati, Savur nüfusuna kayıtlı Sadettin Aktaş’ın El Kaide, Derik nüfusuna kayıtlı Şeyhmus Kınay’ın Hizbullah ve Midyat nüfusuna kayıtlı Ahmet Mürşit’in de DAİŞ iddiası ile mal varlıklarına el konuldu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ