Mardin’den gittiği Rize’de gözaltına alınan tutuklu yakını serbest bırakıldı

Mardin’den gittiği Rize’de gözaltına alınan tutuklu yakını serbest bırakıldı
  • 23 Aralık 2019 15:06

Kalkandere L Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan ağabeyi Kemal Yiğit ile yaptığı açık görüşten sonra yaşanan hak ihlallerine tepki gösterdiği gerekçesiyle gözaltına alınan Leyla Yiğit ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Mardin’den Rize Kalkandere L Tipi Kapalı Cezaevi’nde 14 yıldır tutuklu bulunan ağabeyi Kemal Yiğit’in açık görüşüne giden kardeşi Leyla Yiğit ağabeyinin aktardığı “Koğuşumuzda bulunan yastık ve minderlerimize, iğne, ipliklerimize el konuldu. Ardından keyfi bir şekilde bizlere avukat sınırlaması getirildi” şeklindeki hak ihlallerine tepki gösterdiği için gözaltına alındı.

Açık görüş sonrası gardiyanların “Küfür ve hakaret” ettiği iddiası üzerine jandarma tarafından gözaltına alınarak Rize Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Yiğit, alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Emniyetteki ifadesinde tutukluların yaşadıklarının Kenan Evren dönemini hatırlattığının altını çizen Yiğit, tutuklulara yaşatılanlardan dolayı Rize Kalkandere L Tipi Kapalı Cezaevi yetkililerinden de şikayetçi oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ