Mardin’deki sahte avukatın savunması: Çocukluk hayalimi gerçekleştirdim

Mardin’deki sahte avukatın savunması: Çocukluk hayalimi gerçekleştirdim
  • 22 Nisan 2021 15:21 | Son Güncellenme: 22 Nisan 2021 20:32

Mardin’de katıldığı duruşmada hakimin şüphelenmesi üzerine sahte olduğu anlaşılan avukat, kendisini “çocukluk hayalimdi” sözleriyle savundu. 

Mardin’de kendisini avukat olarak tanıtıp, halktan para toplayan ve ayrıca katıldığı duruşmalarda savunma yapan Abdurahman B., önceki gün gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. Muş’tan Mardin’e geldiği öğrenilen Abdurahman B., ilçede kendini avukat olarak tanıtıp, mağduriyetlerini tespit ettiği kişilerle ilişkilendi. Mazıdağı ilçesinde adli vakalar içeren onlarca dosyaya baktığı sırada Mardin ve Mazıdağı adliyelerinde cübbeyle duruşmalara katıldı.
En son Mazıdağı Adliyesi’ndeki Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen bir duruşmaya Baran Gümüş ismi ile katılan sahte avukatın savunmasından şüphelenen hakim, duruşmaya ara vererek, Baran Gümüş isimli bir avukatın olup olmadığını soruşturdu. Bu isimde bir avukatın olmadığının ortaya çıkması sonrası hakimin şikayetiyle gözaltına alınan Abdurrahman B., tutuklanırken, savunmasında da dikkat çeken cümleler sarf etti.
ÇOCUKLUK HAYALİYMİŞ  
Daha önce kendisini doktor olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan Abdurahman B., savunmasında “Avukatlık yapmak çocukluk hayalimdi. Hep avukat olmayı istedim ama okuyamadım. Ben de bu şekilde çocukluk özlemimi gidermek istedim” ifadelerini kullandı. (Mezopotamya Ajansı)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ