Mardin’deki parkların bakımsızlığı Meclise taşındı

Mardin’deki parkların bakımsızlığı Meclise taşındı
  • 11 Ağustos 2022 15:09

HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay, Mardin’deki parkların bakımsızlığını Meclis gündemine taşıdı. 

HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay, Mardin’deki parkların bakımsızlığını Meclis gündemine taşıdı. Ebru Günay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Günay’ın soru önergesi şu şekilde; 

“Mardin’deki park ve bahçelerin bakımsızlığına dair tarafımıza yoğun şikayetler iletilmektedir. Mardin halkı Artuklu Belediyesi’nin yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları yapmadığını ve özellikle şehrin merkezinde bulunan Karayolları Parkı, Mezopotamya Parkı, Tedaş Parkı gibi parkların bakımını yapmadığını dile getirmektedir. Mardin merkezde yeterince yeşil alan bulunmamaktadır ve var olan yeşil alanlarda da bakımsızlık sebebiyle ağaçlar kurumakta, çimler çürümektedir.

1- Mardin’deki park ve bahçelerin bakımının yapılmamasının sebebi nedir?
2- Mardin Artuklu Belediyesi’nin park ve bahçe bakımına, ağaçlandırma çalışmalarına ayırdığı bütçe yıl yıl ne kadardır? Bu bütçenin harcandığı kalemler sırayla nelerdir?
3- Kavurucu sıcaklarda parklarda vakit geçirerek serinlemek isteyen yurttaşların gittikleri park ve bahçelerin bakımsızlığına dair yapacağınız bir açıklama var mıdır?
4- Binlerce turistin ziyaret ettiği Mardin’i daha yeşil ve daha temiz bir şehir yapmak için planladığınız projeler var mıdır?”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ