Mardin’deki baskınlarda gözaltı sayısı 45 olarak açıklandı

Mardin’deki baskınlarda gözaltı sayısı 45 olarak açıklandı
  • 28 Kasım 2021 09:12

Mardin merkez ve ilçelerinde dün yapılan ev baskınlarında gözaltına alınanların sayısının 45 olduğu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından açıklandı. 

 

Mardin merkez ve ilçelerinde dün yapılan ev baskınlarında gözaltına alınanların sayısının 45 olduğu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından açıklandı. Emniyetten yapılan açıklamada örgütsel suçlamalar arka arkaya sıralandı. Emniyetin açıklamasında baskınları TEM, istihbarat ve özel harekat  şube müdürlüklerinin yaptığı belirtildi. Emniyet açıklamasında örgütsel doküman olarak kitap ve dijital cihazlardan bahsedildi. 

 

Mardin’de dün yapılan ev baskınlarında aralarında Barış Anneleri, Kürt sanatçılar, imamlar, HDP-DBP’li siyasetçiler, sendika yöneticileri ve HDP’li Belediye Meclis üyeleri gözaltına alınmıştı.

Mardin’de operasyon: 40’a yakın kişi gözaltında

 

Gözaltına alınanlar arasında 4 aylık bebeği olan Ğazal Batırhan’ın da olduğu ortaya çıkmıştı. Batırhan’ın bebeği Mardin İl Emniyet Müdürlüğü önünde babası ile süt için beklemeye başlamıştı.

Mardin’de 4 aylık bebek emniyet önünde annesini bekliyor

 

Gözaltı baskınlarına tepki gösteren HDP ile Mardin Emek ve Demokrasi Platformu “Asla diz çökmeyeceğiz” açıklaması yapmıştı.

 

Mardin’de gözaltılara kitlesel tepki: Diz çökmeyeceğiz

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ