Mardin’de virüse yakalanan sağlık çalışanı sayısı 27’ye yükseldi

Mardin’de virüse yakalanan sağlık çalışanı sayısı 27’ye yükseldi
  • 18 Nisan 2020 12:00 | Son Güncellenme: 18 Nisan 2020 13:01

Mardin’de enfekte olan sağlık çalışanı sayısı 27’ye yükseldi.

Türkiye’de Koronavirüs ( Covid-19) nedeniyle vaka ve yaşamını yitirenlerin sayısının her geçen gün artıyor. Bugüne kadar 8 kişinin yaşamını yitirdiği Mardin’de ise onlarca kişi karantina altında. 8 bölgenin karantina altında tutulduğu kentte bugüne kadar enfekte olan sağlık çalışanlarının sayısı da 27’ye yükseldi.

Kentte Mardin Park, İpekyol, Nusaybin İlçe Devlet Hastanesi, Mardin Devlet Hastanesi, Kızıltepe ve Midyat Devlet Hastaneleri pandemi hastaneleri ilan edildi. Vaka sayısının her geçen gün arttığı kentte Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Mardin Şubesinden alınan bilgilere göre hastanelerde yatak kapasiteleri henüz dolmadı. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan bilgilerde kentte testi pozitif çıkan vaka sayısı 130’a çıkmış durumda. Onlarca  kişinin karantina altında tutulduğu kentte enfekte olan sağlık çalışanlarının sayısı da 27’ye yükseldi.

Kentte 8 yer karantina altında

Mardin genelinde şimdiye kadar salgın nedeniyle Kızıltepe’nin Eymirli (Tibyad), Artuklu’nun Ahmetli (Qesra Ehmed), Yardere (Qurdîsê) ve Bağlıca (Gundê Bernîşt), Derik’in Kovalı (Endewl) Mahallesi, Tepecik (Heramiyê) Mezrası, Mazıdağı’n Gümüşyuva (Deramatine) Mahallesi ve son olarak da Savur’a bağlı Yeşilalan mahallesi karantinaya alındı. Karantinaya alınan mahallelerde testleri pozitif çıkan yurttaşların tedavileri ise devam ediyor. (Jin News)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ