Mardin Roj

Mardin’de tutuklu yazarların kitapları imzalandı

Mardin’de tutuklu yazarların kitapları imzalandı
  • 16 Ocak 2022 17:21
Kürt PEN, MYD ve Kürt Edebiyatçılar Derneği, Mardin’de tutuklu yazarlar için imza günü düzenledi.
Kürt PEN, Mezopotamya Yazarlar Derneği (MYD) ve Kürt Edebiyatçılar Derneği, tutuklu yazarlar Fecrîye Benek, Delîl Payiz, Rojbîn Perîşan, Evdê Cano, Nezîr Çakan, Yaşar Aslan, Mem Fargînî, Mahîr Bagok, Cengiz Eker ve İlhan Dayan’ın kitaplarını imzaladı. Kamu Emekçileri Sendikalar Konfederasyonu (KESK) Mardin Şubesi binasında gerçekleştirilen imza gününe, çok sayıda yazar ve şair ile birlikte Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Milletvekili Pero Dündar katıldı.
Yurttaşların da yoğun ilgi gösterdiği imza gününde, yazarların kitapları 5 Kürt yazar tarafından imzalandı. Ardından yazarlara teşekkür plaketleri verildi.
Programa dair bilgi veren yazar Ahmet Çelik, ilk etkinliklerini Diyarbakır’da yaptıklarını belirterek, ikincisini Mardin’de yaptıklarını söyledi. Tutuklular ve tutuklu yazarlara dikkat çekmek amacıyla bu yönlü bir etkinlik düzenlediklerini kaydeden Çelik, halkın ilgisinden memnun olduklarını belirtti.
Tutuklu yazarların kitaplarını okuyup, okutarak destek olunması çağrısında bulunan Çelik, eylemlerinin devam edeceğini dile getirdi. Bir sonraki duraklarının Şırnak, Batman ve Van olacağını aktaran Çelik, ardından Anadolu illeri ile İstanbul ve başka kentlerde de aynı etkinliği yapacaklarını söyledi. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ