Mardin Roj

Mardin’de tehdit edilen öğretmen saldırıya uğradı

Mardin’de tehdit edilen öğretmen saldırıya uğradı
  • 21 Eylül 2021
Artuklu’da bir ortaokulun müdür yardımcısı, “Seni bu mahallede barındırmam” diye tehdit ettiği belirtilen öğretmen saldırıya uğradı.
Mardin’in Artuklu ilçesinde bulunan Artuklu 21 Kasım Ortaokulu’nda çalışan öğretmen İbrahim Yiğit, 8 kişilik bir grubun sopalı saldırısına uğradı. Saldırıdan çevredekilerin yardımı ile kurtulan Yiğit, hafif şekilde yaralandı. Yiğit’in okul Müdür Yardımcısı R.S. ile aralarında okul yönetimi ile ilgili yaşanan tartışma nedeniyle olaydan önce tehdit edildiği belirtildi. R.S.’nin Yiğit’i olay öncesi “Burası benim mahallem. Seni burada barındırmam” diyerek tehdit ettiği, saldırganları da organize ettiği aktarıldı.
Olayın ardından şikayetçi olan Yiğit, Mardin Devlet Hastanesi’nden darp raporu aldı.
EĞİTİM SEN’DEN AÇIKLAMA
Saldırıya dair Yiğit’in üyesi olduğu Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Mardin Şubesi de yazılı bir açıklama yaptı. Eğitim Sen, saldırıyı kabul etmediklerini belirterek, “Liyakatsız sarı sendika atıklarının okulları gönlünce bir patron edasıyla yönetmelerinin ve okullarda pervasızca hareket etmelerinin bir örneğini yaşadık. Okul müdürü O.A. ile Müdür Yardımcısı R.S.’nin Yiğit’i hedef gösterip mahalleliye linç ettirdi. Hesabı sorulacak. Eğitim Sen olarak, olayın takipçisi olacağız. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün olaya sessiz kalmasını da protesto ediyoruz” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ