Mardin Roj

Mardin’de rezalet görüntüler: Halka sırtlarını dönüp, Valiye gösteri yaptılar

Mardin’de rezalet görüntüler: Halka sırtlarını dönüp, Valiye gösteri yaptılar
  • 19 Mayıs 2022 12:13 | Son Güncellenme: 19 Mayıs 2022 19:40

Mardin’deki 19 Mayıs kutlamalarında rezalet görüntüler ortaya çıktı. 21 Kasım Stadyumundaki kutlamalarda sporcular halka sırtını dönüp vali/kayyıma gösteri yaptı.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Mardin’de gerçekleştirilen kutlamaların merkezi Artuklu ilçesinde bulunan 21 Kasım Stadyumu oldu. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Kayyımı Mahmut Demirtaş’ın da katıldığı kutlamalarda rezalet görüntüler ortaya çıktı. Adeta “padişahım çok yaşa” seremonisini andıran gösterilerde sporcular sırtını halka dönerek, Vali Demirtaş’ın da bulunduğu protokol tribününe yüzlerini döndü.

 

Kutlamaları izlemeye giden yurttaşlar, gösterinin başlamasını beklerken, başlayan gösteride yurttaşlar sporcuların yüzünü bir türlü göremedi. Sporcular bütün gösteri boyunca sırtları halka dönük şekilde Vali ve Kayyım Demirtaş’a gösteri yaptı.

Yaşanan durum nedeniyle tören bitmeden yurttaşlar tepki göstererek yerlerini terk etmeye başladı. Kimi yurttaşlar, “Bu nasıl tören, ne halkı selamlama var ne de halka dönük bir gösteri” tepkisinde bulundu.

Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de paylaşımında halka sırt dönük fotoğraflara yer verdi.

Yaşanan durumdan rahatsız olmayan Vali Demirtaş, programı izledikten sonra stadyumdan ayrıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ