Mardin Roj

Mardin’de polisten HDP gençlik üyesine: Başına iyi şeyler gelmez

Mardin’de polisten HDP gençlik üyesine: Başına iyi şeyler gelmez
  • 09 Haziran 2021
8HDP Kızıltepe Gençlik Meclisi üyesi Sait Sırdaş, kendisini arayan polislerin görüşme talebini reddettiği için “Başına iyi şeyler gelmez” sözleriyle tehdit edildiğini söyledi. 
Mardin Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube polisleri olarak tanıtan kişilerin gençlerle “sohbet amaçlı görüşme” adı altında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi üyelerine ajanlık dayatmasında bulunuyor. Kızıltepe Gençlik Meclisi üyesi Mehmet Sait Sırdaş, polis baskısından dolayı İnsan Hakları Derneği (İHD) Şubesine başvurdu.
‘BAŞINA İYİ ŞEYLER GELMEZ’
2 Haziran Çarşamba günü saat 19.31’de 053149654** numaralı telefondan signal üzerinden aranan Sırdaş, aynı gün saat 20.01’de ise 053966001** numaralı telefondan arandı. Kendisini arayan kişinin Güvenlik Şube polisi olduğunu ve kendisi ile görüşmek istediğini belirten Sırdaş, arayan kişinin kendisine ismi ile hitap ettiğini söyledi. Kendisinin emniyete çağrıldığını söyleyen Sırdaş, ifade için değil karşı tarafın tabiri ile “sohbet amaçlı” çağrıldığını kaydetti. Daveti kabul etmediğini ve bunun üzerine de tehdit edildiğini vurgulayan Sırdaş, “Başına kötü şeylerin geleceğini” söylediğini ifade etti. Görüşme talebini reddederek, “iyi bir şey yapmadın” şeklindeki ifadelere de maruz kaldığını dile getiren Sırdaş, “Kendine dikkat et başına iyi şeyler gelmez” denilerek tehditlerin kaydetti.
‘BOYUN EĞMİYORUZ’
Polis baskısından şikayetçi olacağını da ifade eden Sırdaş, başına bir şey gelmesi durumunda arayan numaraların sorumlu olduğunu dile getirdi. Açık bir şekilde tehdit edildiğini ve korkutulmak istendiğini sözlerine ekleyen Sırdaş, daha önce gençlik meclisi üyesi başka bir arkadaşlarının da arandığını hatırlatarak, “Kendileri bunu özel bir şekilde politika haline getirmiş. Özel bir şekilde çalışıyorlar. Bu konuda tavrımız da nettir. Onlara karşı taviz vermiyoruz ve boyun da eğmiyoruz” dedi. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ