Mardin Roj

Mardin’de öldürülen Şehriban Çatı’nın kardeşi konuştu

Mardin’de öldürülen Şehriban Çatı’nın kardeşi konuştu
  • 19 Ocak 2020 13:08 | Son Güncellenme: 19 Ocak 2020 13:09

Mehmet Salih Kırmızıgül tarafından öldürülen Şehriban Çatı’nın kardeşi Figen Bilmez, ablasının söz konusu şahıs tarafından sürekli rahatsız edildiğini ve tasarlanarak öldürüldüğünü düşündüğünü ifade etti.

Mardin’in Artuklu ilçesi Yenişehir Mahallesi Nurdağ Caddesi’nde bulunan bir evde 15 Ocak günü Şehriban Çatı (28) isimli kadın Mehmet Salih Kırmızıgül isimli bir erkek tarafından katledildi. Olayın ardından Kırmızıgül tutuklanırken, Çatı’nın cenazesi ise ailesi tarafından alınarak Mersin’in Toroslar ilçesinde bulunan Güneykent Mezarlığı’na defnedildi.

YARALI HALDE BAZANIN ALTINDA BULUNDU

Olaya dair bina sakinlerinin verdiği bilgiye göre; evden seslerin yükselmesi üzerine aynı binada yaşayan polis memuru gidip kapıyı çaldı. Polisin haber vermesi üzerine olay yerine başka polis ekipleri geldi. Gelen ekiplerin kapıyı çalması üzerine açan Kırmızıgül, evde yalnız olduğunu söyledi ancak gerçek evde yapılan arama sonucunda ortaya çıktı. O sırada hala yaşayan Çatı, bazanın altında baygın halde bulundu.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; Özel bir hastaneye kaldırılan Çatı, buradan Mardin Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Çatı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, ön otopsi raporunda Çatı’nın “Boğularak” öldürüldüğü bilgisi yer aldı.

‘KISKANÇLIK’ YÜZÜNDEN ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SAVUNDU

Çatı’nın bulunmasıyla birlikte kaçmaya çalışan zanlı Kırmızıgül, fazla uzaklaşamadan yakalandıPolislerin Şehriban Çatı’yı bulması ile birlikte kaçmaya başlayan Kırmızıgül ise fazla uzaklaşamadan yakalandı. Kırmızıgül savcılık ifadesinde “Kıskançlık nedeniyle aramızda tartışma çıktı. Tartışırken merdivenlerden düşerek bayıldı” iddiasında bulundu. Kırmızıgül alınan ifadesinin ardından tutuklanarak Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

‘TASARLAYARAK ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ DÜŞÜNÜYORUZ’

Yaklaşık 25 gün önce Mersin’den gelerek Mardin’de özel bir firmada muhasebe departmanında çalışmaya başlayan Çatı’nın kardeşi Figen Bilmez, olaya dair “Şahıs ablamla tanıştıktan sonra kendisi ile beraber olması teklifinde bulunmuş. Ablam teklifini kabul etmeyince rahatsız etmeye başlamış. Daha sonra ablamın oturduğu yerin yakınında bir ev tutmuş ve sürekli ablamı rahatsız etmeye devam etmiş. Olayın yaşandığı gün ablam konuşmak için onunla buluşmayı kabul ediyor. Taksi ile olayın yaşandığı yere giden ablam, taksiciye ‘5 dakikaya dönerim’ diyor. Taksicinin söylediğine göre ablam eve girince bağrışma sesleri geliyor. Ablam taksiciyi arayarak yardım istemiş. Ama o sırada olanlar olmuş” bilgisini verdi. Figen Bilmez, ablasının tasarlayarak öldürüldüğünü düşündüklerini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ