Mardin’de Müftülük, imam lojmanı için köylünün evini yıktırdı

Mardin’de Müftülük, imam lojmanı için köylünün evini yıktırdı
  • 3 Ağustos 2022 19:02 | Son Güncellenme: 5 Ağustos 2022 20:32

Kızıltepe İlçe Müftülüğü, Meşkoka köyünde cami imamına lojman yapmak için Abdülbari Özdemir isimli yurttaşın evini izin almadan yıktırdı. Özdemir, müftülük binası önünde çocuklarıyla eyleme başladı. 

 

Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı Meşkoka (Çağıl) köyünde bulunan camiye imam ataması yapan Kızıltepe İlçe Müftülüğü, imam lojmanı yapmak için izin almadan Abdülbari Özdemir isimli yurttaşın evini yıktırdı. 2013 ve 2014 yılında köy muhtarı ve bir grubun tehdit etmesi ve ateşli silahla yaralaması sonucu 2014 yılında köyden ayrılmak zorunda kalan Özdemir, evinin yıkıldığını öğrenince müftülük yetkilileriyle görüştü. Yetkililer, Özdemir’e evin bedelini ödemeyi teklif ederken, Özdemir ise evinin eski şekilde inşa edilmesini istedi. Talebi kabul edilmeyen Özdemir, bunun üzerine Kızıltepe Müftülüğü önünde çocuklarıyla birlikte eylem başlattı.

 

Yaşananları Mezopotamya Ajansı’na (MA) anlatan Özdemir, “Benden izin alınmadan husumetli olduğum kişilerin önerisiyle müftülük harekete geçmiş. İmam lojmanı yapacaklar. Kızıltepe Belediyesinden istemişler, belediyede iş makinesi gönderip evimi yıkmışlar. Benden ne izin ne de görüş almadan yapmışlar. Allah’tan da mı korkmadılar. Ben bunu duyunca evime bakmaya gittim. Hiçbir şey kalmamış. Dümdüz etmişler. Evimin yeniden yapılmasını istedim. Bana para teklif ettiler. Kabul etmedim. O yüzden şimdi burada eylem yapıyorum” dedi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ