Mardin’de Koronavirüs patladı: 7 mahalle daha karantinaya alındı

Mardin’de Koronavirüs patladı: 7 mahalle daha karantinaya alındı
  • 12 Kasım 2020 14:04 | Son Güncellenme: 12 Kasım 2020 14:05

Mardin il genelinde Korona Virüs tedbirleri kapsamında 7 kırsal mahallede il pandemi kurulu kararıyla kısmi karantina uygulaması başlatıldı.

Artuklu’ya bağlı Kumlu, Midyat’a bağlı Çavuşlu mahallelerinin de olduğu 7 mahalleye akşam saatlerinde filyasyon ekipleri, jandarma eşliğinde giderek mahallelerde karantina uygulamaları başlatıldı.

Son günlerde özellikle Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa başta olmak üzere bütün bölge illerinde yoğun olarak görünen korona virüs vaka sayısındaki artış nedeniyle tedbirler arttırıldı. Taziyelerin ve etkinliklerin yasaklandığı Mardin’de 7 kırsal mahallede de görünen vakalar nedeniyle karantina uygulaması başlatıldı.

Mardin Artuklu merkez, Midyat, Derik ve Nusaybin’e bağlı 7 mahalleye giriş çıkışlar yasaklanarak karantinaya alındı. Mardin’de son günlerde ciddi bir artışın görüldüğü vaka sayıları yeni tedbir ve kısıtlamaları da beraberinde getirdi. Covit-19 teşhisi konan hastaların kimi ilgili hastanelerde tedavi altına alınırken, kimi de konulan teşhis nedeniyle evlerinde, binalarında ve mahallelerinde uygulanan kısmi karantinalarla izole edilerek tedavi ediliyor.

Artuklu’ya bağlı Kumlu, Midyat’a bağlı Çavuşlu mahallelerinin de olduğu 7 mahalleye akşam saatlerinde filyasyon ekipleri, jandarma eşliğinde giderek mahallelerde karantina uygulamalarını başlatmış oldular.

Vaka ve hasta sayı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmazken, vaka sayısında artışın olduğu, vatandaşların evleri dışında bulundukları her ortamda mutlaka sosyal mesafe kurallarına uymaları, maskesiz dolaşmamaları ve mümkün olduğu kadar temastan kaçınmaları gerektiğine vurgu yapıldı.

Daha önce de 2 mahalle karantina altına alınmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ