Mardin Roj

Mardin’de kimse kalmadı, kayyım kaymakamı daire başkanı yaptı

Mardin’de kimse kalmadı, kayyım kaymakamı daire başkanı yaptı
  • 23 Eylül 2020 10:29 | Son Güncellenme: 23 Eylül 2020 10:30

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kayyımı Mahmut Demirtaş, Yeşilli Kaymakamı Emre Öztürk’ü Sosyal Hizmetler Daire Başkanı olarak atadı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyımı Vali Mahmut Demirtaş, 28 Temmuz’da Yeşilli İlçe Kaymakamlığına atanan Emre Öztürk’ü belediyenin Sosyal Hizmetler Daire Başkanı görevine atadı. Daha önce söz konusu dairenin başında, iki dönem belediyeye kayyım olarak atanan eski Vali Mustafa Yaman’ın “manevi kızı” olarak bilinen Merve Erciyes Çatal bulunuyordu.

ÖNCEKİ KAYYIMIN YÖNETİMİ

Kayyım Demirtaş, Yaman döneminde dair başkanlığına getirilen birçok ismi de daha önce görevden almıştı. Görevden alınan kimi isimlerin de aralarında bulunduğu belediye yöneticileri hakkında bir süre önce yolsuzluk, usulsüzlük, ihaleye fesat karıştırma, rüşvet ve zimmet suçlamaları ile soruşturma başlatılmış ve yapılan operasyon sonrası gözaltına alınanlardan 8’i tutuklanmıştı.

Yine, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Füsun Karaboğa ile Destek Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Erkan da memuriyetten açığa alınmıştı. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ