Mardin Roj

Mardin’de kadınların tacizi protesto etmesi yasaklandı

Mardin’de kadınların tacizi protesto etmesi yasaklandı
  • 01 Ekim 2019

Mardin Şahmaran Kadın Platformu’nun Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyumunun müdür olarak atadığı polis memuru Ercan Uysaler’in duruşması öncesi yapmak istediği yürüyüş yasaklandı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne 2016 yılının Kasım ayında kayyum olarak atanan Mardin Valisi Mustafa Yaman, belediye iştiraki olan Kent A.Ş.’de müdür olarak görevlendirdiği polis memuru Ercan Uysaler’in bir kadın çalışanı fuhuşa zorlamasına dair görülecek dava öncesi Mardin Şahmaran Kadın Platformu’nun yapmak istediği yürüyüş yasaklandı. Şahmaran Kadın Platformu’nun 3 Ekim günü görülecek duruşma öncesi “Kadın cinayetleri, İstismar ve Tecavüze Karşı Duyarlılık” sloganıyla yapmak istediği yürüyüşe, Artuklu Kaymakamlığı Mardin Valiliği’nin daha önce kentte almış olduğu “Eylem etkinlik yasağı” gerekçe gösterilerek, izin vermedi.

Kaymakamlık yasak gerekçesinde “(…) ‘Etkinliklerin 18/09/2019 tarihinden itibaren 30 (otuz) gün süre ile Mardin İl Merkezimiz ile ilçeler dahil olmak üzere tüm il sınırları içerisinde (coğrafi alan) yasaklanmıştır.’ Denilmiştir. Bundan dolayı ilgi (a) dilekçe ile yapılması planlanan etkinlik Kaymakamlığımızca uygun görülmemiştir” denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ