Mardin’de HDP’li Eşbaşkan ve 5 kişi serbest bırakıldı

Mardin’de HDP’li Eşbaşkan ve 5 kişi serbest bırakıldı
  • 16 Ağustos 2021 18:50

Mardin’de dün yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan HDP Derik İlçe Eşbaşkanı Selma Özcan ile birlikte 5 kişi serbest bırakıldı.

 

 

 

Mardin merkez ve ilçelerinde Demokratik Toplum Kongresi’ne (DTK) dönük yürütülen bir soruşturma kapsamında dün yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan HDP Derik İlçe Eşbaşkanı Selma Özcan, Süryani Birliği Dernek Başkanı Yuhanna Aktaş, Şenol Şan, Tevfik Kilkaya, Nurettin Altun ve Ruken Çalıştıran Karabat’ın emniyet sorguları tamamlandı. DTK içindeki konumlarının ne olduğu ve DTK ile ilişkileri sorulan 6 kişi daha sonra Mardin Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık sorgularında da aynı sorular sorulan 6 isim adli kontrol uygulanması istemi ile Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

 

 

 

Hakimlik savcılığın istemi doğrultusunda 6 kişi hakkında adli kontrol şartı ile serbest bırakılmaları yönünde karar verdi.

 

 

 

Öte yandan kentte dün yapılan operasyonlarda sanal medya paylaşımları gerekçesi ile “örgüt propagandası” iddiası ile gözaltına alınan 10’u aşkın kişinin işlemleri ise sürüyor. (Mezopotamya)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ