Mardin Roj

Mardin’de gözaltılar protesto edildi: Derhal serbest bırakın

Mardin’de gözaltılar protesto edildi: Derhal serbest bırakın
  • 28 Kasım 2021 17:17
Mardin’de dün yapılan ev baskınlarında 45 kişinin gözaltına alınması Kızıltepe’de protesto edildi. 
Mardin’de 27 Kasım’da yapılan ev baskınlarında Barış Anneleri Meclisi üyeleri, sanatçılar, siyasetçiler ve sendika yöneticilerinin de aralarında olduğu 45 kişinin gözaltına alınması, Kızıltepe Emek ve Demokrasi Platformu tarafından protesto edildi. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) binası önünde toplanan kitle, “Baskılar ve gözaltılar bizi yıldıramaz” yazılı pankartı açtı. Açıklamayı Eğitim Sen Merkez Yönetim Kurulu üyesi Ergin Çetinkaya yaptı.
İktidarın baskıyı temel politika olarak benimsediğini belirten Çetinkaya, “Bağlı sendikalarımızın yönetici ve üyelerinin işyerlerinde ve alanlarda engelleyemedikleri mücadelesini yıpratmayı hedefleyenler, bu mücadelenin önünü kesmek için emniyetiyle, yargısıyla el ele vererek elindeki bütün olanakları kullanmaktadır” dedi.
BASKI VE SİNDİRME YÖNTEMİ
Gözaltı ve tutuklamaların baskı ve sindirme yöntemi olduğunu dile getiren Çetinkaya, “Sendikal eylemlerin tamamen siyasi baskı ve yönlendirmelerle suç kapsamında değerlendirilmesi anti demokratik bir tutum olduğu kadar, gücünü yasalardan alması gerekenlerin hukuku ayaklar altına alması anlamına gelmektedir. Ancak şu çok iyi bilinmelidir ki, sendikalarımız üzerlerindeki bütün baskı ve sindirme politikalarına rağmen, yıllardır savunduğumuz ilke ve değerlerin rehberliğinde fiili ve meşru mücadelesine devam edecektir. Hukuki olmaktan çok, siyasi amaçla gerçekleştirilen haksız gözaltı ve tutuklamalara son verilmeli, hukuksuz şekilde tutuklanan bütün arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır” diye konuştu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ