Mardin Roj

Mardin’de eylem ve etkinlikler 15 gün daha yasaklandı

Mardin’de eylem ve etkinlikler 15 gün daha yasaklandı
  • 3 Aralık 2021 15:31

Mardin Valiliği, cezaevlerinde Eylül ayında sona eren açlık grevi eylemlerini bir kez daha kentte rutin hale getirilen 15 günlük eylem ve etkinlik yasağına gerekçe yaptı. 

 

Mardin Valiliği, kent genelinde 15 günlük eylem ve etkinlik yasağı kararı alındığını duyurdu. Karara pandemi ve bölgede devam eden askeri operasyonları gerekçe yapan Valilik, cezaevlerinde PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride karşı 27 Kasım 2020’de başlatılan ve 2021 yılı Eylül ayında sona erdirilen açlık grevi eylemlerini de bir kez daha gerekçeler arasında sıraladı.

 

Valilik kararın ilgili kısmında “(…) cezaevlerinde -sözde- tecrite karşı örgüt mensuplarınca açlık grevi/ölüm orucu ve intihar eylemlerinde bulunulması talimatlarının verildiği ve bu talimatla uyan tutuklu ve hükümlülerin dönüşümlü açlık grevi yaptığı bilinmektedir. Belirtilen hususlar, devam eden operasyonlar ve açlık grevi/ölüm orucu ile ilgili marjinal grupların da desteğiyle kitlesel gösteriler düzenlenerek şiddet hareketlerinin tırmandırılması ve yaygınlaştırılması için bir fırsat olarak görüleceği ve söz konusu günlerle ilgili eylem/etkinlikler düzenlenmesine yönelik sosyal medya platformlarında çağrılar yapıldığı bilinmektedir” dedi.

 

Valilik yasağın 3 Aralık tarihinde başlayarak, 17 Aralık tarihine kadar süreceğini belirtti.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ