Mardin’de engelli çocuğuna tecavüz eden babayı annesi tutuklattı

Mardin’de engelli çocuğuna tecavüz eden babayı annesi tutuklattı
  • 4 Ekim 2020 15:46

Özgün S. isimli erkeğin, yüzde 65 zihinsel engelli çocuğuna tecavüz ettiği, diğer iki çocuğunu ise sistematik bir şekilde istismara maruz bıraktığı ortaya çıktı.

Mardin’de Özgün S. isimli erkeğin, yüzde 65 zihinsel engelli çocuğuna tecavüz ettiği ortaya çıktı. Geçtiğimiz ağustos ayında çocuğundaki değişimleri fark eden anne, çocuklarıyla beraber karakola giderek Özgün S.’den şikayetçi oldu.

Çocuk İzleme Merkezi tarafından ifadesi alınan üç çocuktan ikisi, babaları Özgün S., tarafından üç yıl boyunca tecavüze uğradıklarını söyledi. İfade işlemlerinin ardından hastaneye Adli Tıp raporu almak için gönderilen çocuğun, Özgün S. tarafından tecavüze uğradığına dair bulgular ortaya çıktı.

Gözaltına alınan Özgün S. ise, ifade işlemlerinden sonra sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuklanarak Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

‘Cinsel istismar’ suçundan cezalandırılması istendi

Soruşturma kapsamında Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Mardin 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Sanık ile çocukların ifadelerinin yanı sıra Adli Tıp raporunun da yer aldığı iddianamede, sanığın “Çocuğa yönelik nitelikli cinsel istismar” suçundan cezalandırılması istendi.

İddianameye göre, sanık, ifadesinde kendini aklamaya yönelik sözler sarf ederken, anne ise üç çocuğunun da farklı zamanlarda Özgün S. tarafından sistematik bir şekilde tecavüze uğradığını belirtti.

Adli Tıp raporu istismarı doğruladı!

İddianamede yer alan Adli Tıp raporunda belirtilenler ise şu şekilde: “Mardin Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan iç beden muayenesinde, diz-dirsek pozisyonunda yapılan anal muayenesinde saat kadranına göre 6 ve 12 hizasında yüzeysel sıyrık tespit edildiği, tespit edilen lezyonların fiili livata ile meydana gelebileceğinin belirtilmesi hususları bir arada değerlendirildiğinde mağdur beyanlarına itibar edilmiş ve şüphelinin değişik zamanlarda zihinsel engelli öz kızına karşı çocuğun istismarı ve çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçlarını işlediğine yönünde kamu davası açmaya yeterli maddi delil elde edilmiş olmakla; şüphelinin gösterilen maddeler gereğince cezalandırılmasına karar verilmiştir.” (Jinnews)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ