Mardin’de COVID-19’a yakalanan bir çocuk daha iyileşti

Mardin’de COVID-19’a yakalanan bir çocuk daha iyileşti
  • 15 Nisan 2020 16:58 | Son Güncellenme: 15 Nisan 2020 16:59

Mardin Devlet Hastanesi’nde koronavirüs test sonucu pozitif çıkan bir çocuk iyileserek, normal servise alındı.

Mardin Devlet Hastanesi’nde COVID-19 hastalığına yakalanan 3 çocuktan tedavisi devam eden son çocuk da iyileşti. Daha önce hastalığı atlatan çocuklardan birisi taburcu edilirken, diğer çocuk ise farklı hastalıkları nedeniyle hastanede tedavi altında tutuluyor.

Test sonucu pozitif çıkan üçüncü çocuk da hastalığı atlattı. Ancak farklı hastalıkları nedeniyle bu çocuk da başka bir servise alındı. Çocuğun önümüzdeki günlerde taburcu edilmesi bekleniliyor.

Böylece hastanede testleri negatif çıkan 7 çocukla birlikte aynı ünitede karantina altına alınmaları ile gündeme gelen 3 çocuk da hastalıktan kurtulmuş oldu.

HASTANE YALANLAMIŞ, MÜDÜRLÜK OLAYI DOĞRULAMIŞTI

Testleri pozitif çıkan 3 çocuk ile test sonuçları negatif çıkan 7 çocuğun aynı ünitede karantina altına alınmasının basına yansımasının ardından Mardin İl Sağlık Müdürlüğü ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) görüşme gerçekleştirmişti. SES, görüşmeye dair yaptığı açıklamada İl Sağlık Müdürlüğü’nün haberi doğrulayan ifadelerine yer vermişti.

Ancak buna rağmen Mardin İl Sağlık Müdürlüğü haber nedeniyle Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Ahmet Kanbal hakkında “Korku ve panik yayma” ve “Halkı kin ve düşmanlığa sevk etme” iddiaları ile suç duyurusunda bulunmuştu. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ