Mardin Roj

Mardin’de çatışmalar sonrası telafi eğitimleri başladı

Mardin’de çatışmalar sonrası telafi eğitimleri başladı
  • 18 Kasım 2019

Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük başlattığı operasyon nedeniyle yaşanan çatışmalar sonrası eğitime uzun süre ara verilen okullarda telafi eğitimleri başladı.

Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye dönük başlattığı operasyon nedeniyle yaşanan çatışmalar sonrası eğitime uzun süre ara verilen okullarda telafi eğitimleri başladı. Mardin’in Nusaybin, Kızıltepe ve Artuklu ilçelerinde yapılan telafi eğitimleri devam ederken, diğer okullarda ise öğrenciler ara tatil nedeniyle okullara gitmedi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) derslerden geri kalan öğrencilerin eksik derslerini telafi eğitimleri ile tamamlamayı amaçlıyor.

Türkiye’nin 9 Ekim’de başlayan operasyonunun ardından Nusaybin, Kızıltepe ve Artuklu ilçe sınırlarında da çatışmalar yaşanmıştı. Çatışmalar sırasında kimler tarafından atıldığı tartışmalara neden olan havan toplarının düşmesi sonucu Nusaybin’de 12 kişi hayatını kaybetmişti. Kızıltepe’de de havan toplarının düşmesi nedeniyle Kızıltepe’de de 2 kişi hayatını kaybetmişti. Yaşanan patlamalarda 100’e yakın kişi de yaralanmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ