Mardin’de bir otelde koronavirüs karantinası iddiasına yalanlama

Mardin’de bir otelde koronavirüs karantinası iddiasına yalanlama
  • 16 Mart 2020 21:36

Mardin Hilton Garden Inn Otel’in dünden bu yana koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle karantina altında tutulduğu haberleri otel yönetimi tarafından yalanlandı.

Mardin’in Artuklu ilçesinde bulunan Mardin Hilton Garden Inn Otel’in dünden bu yana koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle karantina altında tutulduğu yönünde ajansımızda yayınlanan haberle ilgili HGI Mardin Otel Yönetimi açıklama yaptı.

Haberin “gerçek dışı” olduğu yönünde açıklamada bulunan Otel Yönetimi şu ifadelere yer verdi: “Hilton Garden Inn Mardin otelimiz ile ilgili yapılan ve sosyal medyada dolaşan gerçek dışı haberlere ilişkin açıklama yapma gereği duyulmuştur. Otelimizde herhangi bir karantina ve haber içeriğinde belirtilen durumlar yaşanmamıştır. Şu anda otelimiz tüm normal faaliyetlerine devam etmektedir. Aslı ve dayanağı olmayan bu tür haberlerin, basın meslek ilkelerine ters düştüğü inancını taşıyor, otelimize karşı yürütülen bir karalama haberi olarak değerlendiriyoruz. Haber editörlerini otelimiz ile irtibata geçip otel yöneticileriyle görüşerek haberin düzeltilmesi konusunda hassasiyetle uyarır, ülkemizin ve dünyanın yaşadığı bu kriz durumunun milletimizi aldatmaya yönelik yapılan bu yanlış haberlerle daha vahim bir hale getirmemeleri hususunda daha dikkatli olunması gerektiğini hatırlatırız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ