Mardin Roj

Mardin’de bir Deniz Poyraz daha doğdu

Mardin’de bir Deniz Poyraz daha doğdu
  • 05 Temmuz 2021

Nusaybin ilçesinde dünyaya gelen bir bebeğe Deniz Poyraz’ın ismi verildi. 

Mardin’in Nusaybin ilçesinde sabah saatlerinde Mazlum ve Sidar Koç çiftinin bir kız çocukları dünyaya geldi. Aile yeni doğan bebeklerine İzmir’de katledilen Deniz Poyraz’ın ismini verdi.
Koç çifti paylaştıkları mesajında Deniz Poyraz’ın annesi Fehime Poyraz’ın saldırı günü dile getirdiği sözleri hatırlatarak, “Fehime anne henüz kızının cansız bedeni yerde iken ‘Bir Deniz gitti, bin Deniz gelecek’ dedi. Fehime annenin duruşu Kürt halkının duruşunun simgesidir. Biz de bizden önceki aileler gibi Fehime annenin sözlerinden üzerimize düşeni alıyor, yeni doğan bebeğimize Deniz Poyraz ismini veriyoruz.
Denizler bitmez ama her bir Deniz’in ayrı bir öyküsü, ayrı bir hakikati vardır. Deniz Poyraz’ın da hepimize ödevler yükleyen bir hakikati var. Deniz, HDP ve Kürtlerin hikâyesidir. İsminden tutalım da yaşamının her zerresi bu ülkenin direnenlerinin, hayatı güzelleştirenlerinin gerçek bir öyküsüdür. Şimdi bizlere düşen Deniz’in mirasına sahip çıkmaktır. HDP’yi ötekileştirenlere karşı Deniz’in mücadele verdiği partisini daha fazla sahiplenmektir.”
Daha önce Mardin ve Şırnak’ta doğan 2 bebeğe de Deniz Poyraz’ın ismi verilmişti. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ