Mardin’de bir çocuğa tecavüz eden dayısı tutuklandı

Mardin’de bir çocuğa tecavüz eden dayısı tutuklandı
  • 9 Ekim 2020 09:35 | Son Güncellenme: 9 Ekim 2020 09:52

Dokuz yıl önce babası İ.K.’nin tecavüz ettiği çocuğun, bir yıl önce de dayısı Y.K. tarafından tecavüze uğradığı ortaya çıktı. Hakkında dava açılan failin ilk duruşması ilerleyen günlerde görülecek.

Mardin’de bir çocuk, 9 yıl önce babası İ.K. tarafından tecavüze uğramıştı. Çocuğun, ailesiyle beraber yaptığı suç duyurusu üzerine İ.K., hakkında açılan davada “nitelikli cinsel istismar” suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Çocuk aileden alınarak Çocuk Esirgeme Kurumu’na verilmişti.

Aradan geçen bu süre zarfında 2019 Ağustos ayında bulunduğu esirgeme kurumundan annesini ve kardeşini görmek için izin alan çocuğun, gittiği aile evinde bu kez de dayısı Yahya Kaymaz tarafından tecavüze uğradığı açığa çıktı.

Aileyi yeniden görememe korkusu

Çocuk, döndüğü kurumda ailesini yeniden görememe korkusu ile kimseyle paylaşamadığı tecavüzü aylar sonra ablasına ve kurumdaki arkadaşlarına anlattı. Sonrasında kurumun da haberdar olduğu tecavüze ilişkin ifadesi alınan çocuk ve ablası tarafından Cumhuriyet Başsavcılığı’na fail Y.K. hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Başlatılan soruşturma kapsamında savcılık, tanık ve müşteki ifadelerine başvurdu.

Önce serbest bırakıldı

İfadesi alınan fail önce adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, çocuğun avukatlarının yaptığı itiraz sonucunda 3 Temmuz’da “çocuğa cinsel istismar” suçundan tutuklanarak Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

İddianame kabul edildi

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame Mardin 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede sanığın çocuğa yönelik cinsel istismar suçundan cezalandırılması istendi.

Davanın ilk duruşması ilerleyen günlerde Mardin 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. (Jinnews)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ