“Mardin’de avukatlar 1 Nisana kadar mazeretli olsun”

“Mardin’de avukatlar 1 Nisana kadar mazeretli olsun”
  • 17 Mart 2020 14:59

 

Mardin Barosu, Korona Virüsü için önlem almak için il – ilçe komisyonlarıyla ve mahkemelerle görüşme yaparak 1 Nisana kadar tüm avukatların mazeretli olmasını talep etti.

 

Mardin Barosu Yönetim Kurulunca, Korona Virüse karşı alınacak önlemler kapsamında Mardin il ve ilçeleri komisyon başkanlıkları ve mahkemeler ile yaptığı görüşmeler neticesinde aşağıda belirtildiği gibi sözlü bilgiler alınmıştır.

Mardin Barosunu’nun internet sitesinde duyurduğu talepler şu şekilde;

– Nusaybin, Derik, Midyat ve Mardin Merkez adliyelerinde; ceza ve hukuk mahkemeleri 1 Nisan tarihine kadar tutuklu ivedi işler dışında duruşma yapmayacak olup avukatlar mazeretli sayılacaktır.

– Dargeçit adliyesi ceza ve hukuk mahkemeleri için 1 haftalığına tutuklu ve ivedi işler dışında duruşma yapmayacak olup avukatlar mazeretli sayılacaktır. Önümüzdeki hafta için tekrar bilgilendirme yapılıcaktır.

– Kızıltepe adliyesi ceza ve hukuk mahkemeleri için 1Nisana kadar  tutuklu ve ivedi işler dışında duruşma yapmayacak olup avukatlar mazeretli sayılacaktır. Ceza mahkemeleri kararlık dosyalarında bazı ceza hakimleri duruşma yapacaklarını bildirmiş bir uygulama Birliği sağlanamamıştır.

 

– Savur adliyesi ceza ve hukuk mahkemeleri için 1Nisana kadar  tutuklu ve ivedi işler dışında duruşma yapmayacak olup avukatların mazeret göndermesi mazeretlerinin kabul edileceği bilgisi alınmıştır.

– Mardin İdari ve Vergi Mahkemeleri ile Mardin geneli İcea Müdürlükleri normal iş ve işlemlerine devam edecek olup meslektaşımızın bu birimlerdeki hukuki işlemleri norma usule göre devam edecektir.

Alınan bilgiler yüz yüze görüşülerek sözü alınmış olup meslektaşlarımızın 1 Nisana kadar dosyalarına mazeret göndermeleri ve UYAP’tan takip etmeleri tavsiye olunur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ