Mardin’de AKP suç üstü yakalandı: HDP’li Meclis üyesini üye yapmaya çalıştılar

Mardin’de AKP suç üstü yakalandı: HDP’li Meclis üyesini üye yapmaya çalıştılar
  • 3 Ekim 2020 16:36 | Son Güncellenme: 3 Ekim 2020 16:44

“Pandemi desteği” adı altında aradığı yurttaşları, ıslak imzaları olmadan üye yapmaya çalışan AKP, hızını alamayarak bu defa HDP’li Meclis üyesini arayarak, üye yapmaya çalıştı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde pandemi sürecinde dar gelirli yurttaşlara ödenen 1000 TL’lik yardımı kendi yararına kullanan AKP, birçok yerde yurttaşları “pandemi desteği” adı altında arayarak, ıslak imzaları olmadan üye yapıyor. Birçok yurttaş AKP’ye üye yapıldıklarını kendilerine gelen “tebrik mesajı” ile öğrenirken, Mardin’in Artuklu ilçesinde aynı yolu deneyen AKP Artuklu İlçe Başkanlığı, farkında olmadan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Artuklu Belediyesi Meclis üyesi Musa Binbir’i aradı. Daha önce AKP Mardin İl Başkanlığı tarafından aynı konuda aranan Binbir, bu kez aramayı kayıt altına aldı.

Kendisinin AKP Artuklu İlçe Başkanlığı’ndan aradığını belirten kişi, pandemi döneminde verilen 1000 TL desteği bu ay alıp almadığını sorarken, almadığını belirten Binbir’e hafta içinde PTT’ye uğrayarak 1000 TL’yi çekebileceğini söyledi. Devamında sistemde Binbir’in AKP’ye üye olmadığının görüldüğünü belirten AKP’li, kendisini partiye üye yapmak istediklerini belirtti. Binbir’in başka bir partiye üyeliği olduğunu söylemesi üzerine söz konusu arayan kişi tarafından iptal edebileceğini ifade etti. Binbir, HDP’nin Belediye Meclis üyesi olduğunu söylemesi üzerine ise, AKP’li yetkili üye kaydı yapmaktan vazgeçti.

SAVUR’DA 400 KİŞİ HABERSİZ ÜYE YAPILMIŞTI

Daha önce de AKP’nin “pandemi desteği” adı altında Savur ilçesinde aradığı 400 kişiyi onayları olmadan üye yaptığı ortaya çıkmıştı. Konuya dair Mezopotamya Ajansı’nın (MA) ulaştığı AKP İlçe Başkanı Ensari Kavak, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın selamı ile yardım yapılanları aradıklarını dile getirip, üyelik için kişinin ıslak imzasının gerekip gerekmediği sorusuna “Üyelik için ıslak imza gerekiyor. Pandemi sürecinde genelde gidemediğimiz için form imzalatamadık. Ama daha sonra bilahare kendilerine form iletilmek üzere üyeliklerini yaptık” demişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ