Mardin Roj

Mardin’de açıklama yapan BES: Mücadele edeceğiz

Mardin’de açıklama yapan BES: Mücadele edeceğiz
  • 20 Mayıs 2022

BES Mardin şubesi, SGK’nin üyelerine mobbing uyguladığını belirterek, hak kayıplarına karşı mücadelelerini yükselteceklerini söyledi. 

 

Kamu Emekçileri Sendikalar Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Mardin Şubesi Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla açıklama yaptı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binası önünde yapılan açıklamaya kamu emekçileri katıldı. Açıklamayı BES Şube Eşbaşkanı Mehmet Emin Özel yaptı.

SGK’nin içinin her geçen gün boşaltıldığını ve geçmişte alınan kararların geçiştirilmesinden öteye gitmeyen bir kurum halini aldığını dile getiren Özel, SGK emekçilerinin yüzde 5’lik zamma mahkum edildiğini söyledi. Sosyal Güvenlik Haftası’nı büro emekçilerinin kutlama haftası değil, mücadele haftası olarak gördüklerini belirten Özel, “Hak kayıplarının son bulmadığı, taleplerimizin gerçekleşmediği durumda mücadelemizi yükselterek devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Toplumsal dayanışmayı esas alan bir sağlık ve sosyal hizmet anlayışını benimsediklerini dile getiren Özel, SGK emekçilerinin insanca talepleri için mücadele etmeyi sürdüreceklerini söyledi.

Açıklama alkışlarla sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ