Mardin Roj

Mardin’de 3 gündür su yok, belediyenin telefonları yine kapalı

Mardin’de 3 gündür su yok, belediyenin telefonları yine kapalı
  • 06 Haziran 2021
Kızıltepe ve Artuklu ilçelerinde, Beyazsu isale hattında meydana gelen arıza nedeniyle 3 gündür evlere su verilmiyor. 
Mardin’in Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde, Beyazsu isale hattında meydana gelen arızadan dolayı 4 Haziran’dan bu yana evlere su verilmiyor. Evlerin çatılarında bulunan depolardaki suyun tükenmesiyle birlikte mağduriyetleri artan kent sakinleri, su ihtiyaçlarını çevrede bulunan çeşmelerden karşılıyor. Yurttaşlar, el arabaları ve bidonlarla evlerine su taşıyor.
TELEFONLAR YANITSIZ
MARSU, kesintilerin yerel medya tarafından haberleştirilmesi üzerine dün açıklama yaparak, sorunun en kısa sürede çözüleceğini kaydetti. Ancak her iki kentte de su sorunu halen devam ediyor. Yurttaşlar, kesintiye ilişkin 0482 502 12 00/01/02/03 nolu telefon hatları üzerinden MARSU’dan bilgi almak istedi. Ancak telefonlar kapalı olduğu için bu çaba sonuç vermedi. Yurttaşlar, bu kez de MARSU’nun ALO 153 ve 185 nolu telefon hatları aradı. Ancak söz konusu numaralardan da yurttaşlara herhangi bir cevap verilmedi.
DAHA ÖNCEKİ KESİNTİ 
Mardin’de Nisan ayında da benzer bir kesinti yaşanmıştı. Beyazsu isale hattında iki defa arıza çıkmış, birinci arızada Kızıltepe ve Artuklu’ya 10 gün su verilmemişti. İkinci arızada da her iki kent 3 gün susuz kalmıştı. Mayıs ayı başında yaşanan arıza sırasında ise, Nusaybin ilçesi 3 gün susuz kalmış, belediye 153 ve 185 nolu telefonların 7/24 hizmet verdiğini öne sürmüştü.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ