Mardin Roj

Mardin’de 2 kişi serbest, 12 kişi halen gözaltında

Mardin’de 2 kişi serbest, 12 kişi halen gözaltında
  • 18 Mayıs 2021

Mardin’de sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 14 kişiden 72 yaşındaki Meles Gültekin ile Savur Belediyesi eski Eşbaşkanı M. Aydın Alökmen serbest bırakıldı.

Mardin merkez ve ilçelerinde sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında gözaltına alınanların sayısı gün içinde artarken, şu ana kadar 14 kişi gözaltına alındı. Savur, Midyat, Nusaybin ve Artuklu ilçelerinde yapılan operasyonlarda gözaltına alınanların “örgüte yardım” iddiası ile suçlandığı öğrenilirken, gözaltı sırasında kimi isimlere kötü davranıldığı öğrenildi. Nusaybin’de gözaltına alınan 65 yaşındaki İsmail Kadam’ın ilerleyen yaşına rağmen ince aramaya tutulduğu belirtildi.

Gözaltı işleminin ardından ifadeleri alınan Savur Belediyesi eski Eşbaşkanı Mehmet Aydın Alökmen ile 72 yaşındaki Meles Gültekin serbest bırakıldı.

Halen Mardin İl Emniyet Müdürülüğü’nde gözaltında tutulanların isimleri ise şöyle: “Çoban Hamit Başdaş (65), HDP İl Yöneticisi Ayşe Bozan, Bedii Yılmaz, Eğitim Sen üyesi Cemal Kızar, iş insanları İsmail Kadam, Nuri Seyhanoğlu, Adnan Cengiz, Ahmet Leventoğlu, Zeki Demir, Mehmet Çiçek, Mahsum Bilbay, Mardin Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (MARGİSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Halil El.” (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ