Mardin Roj

Mardin’de 2 çocuk havuzda boğuldu, Milli Eğitim ‘çocukların da ihmali yok değil’ dedi

Mardin’de 2 çocuk havuzda boğuldu, Milli Eğitim ‘çocukların da ihmali yok değil’ dedi
  • 27 Ekim 2019 22:52

Azize Boy İlkokulu 3 sınıf öğrencisi Enis Bişi ve Arkadaşı Harun Arslan’ın okulunda konuşan Mardin İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Doğan, yaşanan olayla ilgili “Hayatta bu tür karşılaşabileceğimiz üzüntülü anlarda biz çocukların da biraz ihmalimiz yok değil” dedi.

Mardin’in Artuklu ilçesinde geçtiğimiz gün havuza giren 10 yaşındaki iki çocuk kurtarılamayarak hayatlarını kaybetti. Azize Boy İlkokulu 3 sınıf öğrencisi Enis Bişi ve Arkadaşı Harun Arslan’ın okul sıralarına Mardin İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Doğan, Memur-Sen İl Başkanı Eyüp Değer ve sınıf arkadaşları gül bıraktılar.

Mardinlife‘ın haberine göre; sınıfta öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Doğan, “Sevgili çocuklar öncelikle hem sizlerin hem bizlerin hem Ortaköy ilkokulu ailesinin başı sağ olsun. inşallah bu yaşayacağınız son üzücü olay olur. Her müsbiette olduğu gibi bu ölümden ders çıkarmamız lazım. Hayatta bu tür karşılaşabileceğimiz üzüntülü anlarda biz çocukların da biraz ihmalimiz yok değil. Lütfen ane babamızın büyüğümüzün sözünü dinlemeden kendi kafamıza göre işler yapmayalım. Bu olaydaki gibi demekki kendi başımıza iş yapmayacağız. Nasıl ki yerimizden kalkıp çöp atarken öğretmenimizden izin alıyorsak her konu da ailemize annemize babamızdan izin almalıyız. inşallah bu bizim yaşıyacağını son üzüntü verici olay olur. Hepimizin başı sağolsun.”dedi.

Öğrencilerle birlkte hayatını kaybeden öğrenciler için dua okuyan Memur-Sen İl Başkanı Eyüp Değer de “Hayatını kaybeden iki arkadaşınız için sizleri ziyarete geldik. İstedik ki onları bir analım, onlar için dua edelim. Her ölüm aynı zamanda bize bir nasihattır, bir derstir. Bizler bu tür yanlışlar yapmayalım. Kesinlikle habersiz kendi başımıza iş yapmamaız lazım.”

Olayın yaşandığı havuzda olayı anlatan köylü Şeyhmuz Akbacı, yaşananların bütün beldeyi yasa boğduğunu belirterek, olayın yaşandığı saatte atölye sahibinin çocouğunu hastaneye götürdüğü için atölyedeki kimsenin olmadığını ve çocukların da bunu fırsat bilerek havua girdiklerini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ