Mardin’de 15 Şubat gözaltıları!

Mardin’de 15 Şubat gözaltıları!
  • 15 Şubat 2020 09:58

15 Şubat Uluslararası Komplo nedeniyle Mardin kent merkezi ve ilçelerinde yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

 

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın uluslararası komplo ile Türkiye’ye getirilmesinin 21’inci yılı nedeniyle gerçekleştirildiği kaydedilen operasyon kapsamında Mardin’de çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Dargeçit, Nusaybin, Kızıltepe ve merkez Artuklu ilçesinde yapılan ev baskınlarında aralarında bir kadının da olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Dargeçit ilçesinde dün sabah saatlerinde polis ve özel harekat timleri birçok eve baskın düzenledi. Yapılan ev baskınları sonucu Turgut Oğuz, Ahmet Seyhan, Mazlum Açar ve henüz ismi öğrenilemeyen bir kişi gözaltına alındı.

Gözaltı gerekçeleri öğrenilemeyen kişilerin Mardin TEM şubesine götürüldüğü öğrenildi. Kızıltepe’de ise Sait Sırdaş isimli bir genç gözaltına alınırken, Nusaybin ilçesinde Abdulselam Nergiz ve Mehmet Yağız adında iki kişi de aynı gün içerisinde gözaltına alındı.

Yine Mardin Merkez Artuklu ilçesinde Artuklu Üniversitesi öğrencisi Duygu Aykut isimli bir gencin de gün içinde gözaltına alındığı öğrenildi. KYK’ya bağlı kız yurdunda kalan Duygu’nun yurtta bulunan odasına giden polislerin Duygu’nun eşyalarını karıştırdığı ve dolabının fotoğrafını çektiği öğrenildi. Gözaltına alınanlar Mardin TEM Şubede tutulurken kente gözaltına alınanların sayısının artabileceği kaydedildi.

Jin News

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ