Mardin Roj

Mardin Valiliği’nin keyfi yasak gerekçesi, biten açlık grevleri

Mardin Valiliği’nin keyfi yasak gerekçesi, biten açlık grevleri
  • 18 Kasım 2021

Mardin Valiliği, kent genelinde eylem ve etkinliklerin 15 gün daha yasaklanmasına yine aylar önce biten açlık grevlerini gerekçe yaptı.

 

Mardin Valiliği, kent genelinde eylem ve etkinliklerin 15 gün daha yasaklanmasına yine aylar önce biten açlık grevlerini gerekçe yaptı. Valilikten yapılan açıklamada 15 günlük yasak gerekçesi olarak pandemi dışında eylem istihbaratı alındığı iddiaları yer aldı. Valilik açılmasında “(…) cezaevlerinde -sözde- tecrite karşı örgüt mensuplarınca açlık grevi/ölüm orucu ve intihar eylemlerinde bulunulması talimatlarının verildiği ve bu talimatla uyan tutuklu ve hükümlülerin dönüşümlü açlık grevi yaptığı bilinmektedir.

Belirtilen hususlar, devam eden operasyonlar ve açlık grevi/ölüm orucu ile ilgili marjinal grupların da desteğiyle kitlesel gösteriler düzenlenerek şiddet hareketlerinin tırmandırılması ve yaygınlaştırılması için bir fırsat olarak görüleceği ve söz konusu günlerle ilgili eylem/etkinlikler düzenlenmesine yönelik sosyal medya platformlarında çağrılar yapıldığı bilinmektedir” denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ