Mardin Roj

Mardin Valiliği, Mardin’de Koronavirüsten 152 kişinin öldüğünü kabul etmedi

Mardin Valiliği, Mardin’de Koronavirüsten 152 kişinin öldüğünü kabul etmedi
  • 25 Eylül 2020

Mardin Valiliği, Mardin Tabip Odası’nın Mardin’deki Koronavirüs tablosuna ilişkin raporuna dair açıklama yayınladı. Valilik, Koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısının 152 olmadığını da savundu.

Mardin Valiliği, Mardin Tabip Odası’nın hazırladığı Mardin’deki Koronavirüs raporuna ilişkin açıklama yaptı. Valilik, Tabip Odası’nın raporunda yer alan “ekipman yetersizliği nedeniyle sağlıkçıların kirli maskeyle çalışmak zorunda kaldığı, hastalara yeterli yatak sağlanmadığı ve hekimlere düzenli test yapılmadığı” yönündeki iddialarının gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

MARDİN TABİP ODASI RAPORUNU DÜN AÇIKLAMIŞTI

Açıklamada, “Tabipler Odasının ‘Sağlıkçılar kirli maskeyle çalışmak zorunda kalmıştır. Sağlıkçılar kirli maskeyle ertesi gün işe gelmek ve kirli maskelerini eve götürmek zorunda kalıyorlar.’ sözleri gerçeği yansıtmamakta olup asılsızdır. Aile hekimlerine ve tüm sağlık çalışanlarına gerekli görüldüğü her vakit test yapılmakta, moral ve motivasyonları en yüksek seviyede tutulmaya çalışılmaktadır. Ayrıca tüm hastanelerimizde Kovid-19 hastaları için de diğer hastalarımız için de yeterli yatak sayımız mevcuttur. 1134 kamu ve 312 özel olmak üzere 1446 yatağımız mevcut olup oluşabilecek her türlü duruma hazırlık planımız hazır durumda bekletilmektedir” iddialarına yer verildi.

Açıklamada, haberde geçen ölüm ve diğer veriler de yalanlandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ