Mardin Roj

Mardin milletvekili hakkında yeni bir fezleke daha hazırlandı

Mardin milletvekili hakkında yeni bir fezleke daha hazırlandı
  • 03 Mart 2022

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile Mardin Milletvekili Pero Dündar’ın da arasında bulunduğu 11 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları Meclis Başkanlığına sunuldu.

 

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın da arasında bulunduğu 11 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları Meclis Başkanlığına sunuldu. 9 HDP’li, 1 CHP’li ve 1 TİP’li milletvekiline ilişkin Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, Meclis Başkanlığınca “Gelen Kağıtlar” listesinde yayımlanarak Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon’a havale edildi.

Baş, Beştaş ve Ağbaba’nın yanı sıra fezlekeleri Karma Komisyon’a sevk edilen milletvekilleri şöyle:HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede, HDP Mardin Milletvekili Pero Dundar.

Fezlekeler arasında Ayşe Acar Başaran ve Dersim Dağ’ın ikişer dosyası bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ