Mardin Roj

Mardin Life bu defa hırsızlık yaparken yakalandı

Mardin Life bu defa hırsızlık yaparken yakalandı
  • 21 Haziran 2021

Daha önce Mardin’deki gazeteciler hakkında yalan bilgiler hazırlayıp, Basın İlan Kurumuna şikayet edip, kapatmaya çalışan Mardin Life Gazetesinin içerik hırsızlığı yaptığı ortaya çıktı. 

 

HABERİN LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Mardin Life Gazetesi bu defa da içerik hırsızlık yaparken yakalandı. Kürt tarihi, edebiyatı, ve Kürtlerle ilgili birçok konuda içerikler hazırlayarak sunan Kürtler.com isimli intenet portalı, Mardin Life’nin kendilerine ait içerikleri izin almadan hırsızlık yaparak kullandığını duyurdu. Kürtler.com yaptığı açıklamada Mardin Life yöneticileri ile iletişime geçmek istediklerini ancak sitenin yetkililerinin ne maillerine ne de sosyal medya hesaplarından yazdıkları mesajlara cevap vermediğini duyurdu. Kürtler.com açıklamasında hırsızlık yaptığını tespit ettiği Mardin Life Gazetesinin kendilerine cevap vermediği gibi engellediğini duyurdu.

 

YALAN BEYANLARLA GAZETECİLERİ HEDEF GÖSTERİYORDU

 

Dini bir araç olarak kullanıp, Mardin toplumunun emekleri ile dini duygularını sömüren Mardin Life Gazetesi, daha önce de Mardin’de gazetecilik yapan isimleri, yalan beyanlarla hedef almıştı. Mardin’de yayın yapan Kıratım ve İletişim Gazeteleri ile birlikte hareket eden Mardin Life,  Basın İlan Kurumuna yalan beyanların yer aldığı bir dilekçe yazarak, birlikte çalıştığı arkadaşlarına da iftira atmıştı. Bu yüzden Mardin’de muhbir gazete olarak anılan Mardin Life ve diğer iki gazete kamuoyundan tepki almıştı.

 

Kürtler.com konuyu dair delilleri ile birlikte şu metni paylaştı:

 

 

 

 

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ